CS Otopeni – CSU Sibiu, LIVE pe csufans.ro

Dupa 8 minute din primul sfert, CSU Sibiu conduce pe Otopeni, cu scorul de 25 – 14. Dupa primul sfert, CSU Sibiu conduce 34 – 24.

In minutul 5 din sertul al doilea sfert scorul este 52-41 pt CSU Sibiu.Cu 2 minute inainte de pauza sibienii reusesc sa se distanteze la 18 puncte 60-42.La pauza diferenta se mentine scorul devenind 62-44.

Dupa doar 4 minute din sfertul 3 gazdele au reusit sa injumatateasca diferenta care ii despartea de CSU Sibiu astfel scorul devenind 57-66. In minutul 27 scorul era 76-68 pt studentii sibieni.La sfarstitul sfertului 3 scorul era 87 – 72 pt Sibiu.

Cu 5 minute inainte de final sibienii se mentineau in avantaj 95-85. Cu 2 minute si jumatate inainte de final CSU Sibiu a reusit sa se distanteze la 12 puncte (107-95. Cu un minut inainte de final scorul era 109-102. Meciul se incheie cu victoria studentilor sibieni scor final 107-120.

Felicitari suporterilor sibieni care au facut deplasarea la Otopeni.